Dom drewniany zamiast murowanego

Od zawsze lubiłam drewniane domy i gdy zdecydowaliśmy z partnerem, iż będziemy kupować domek, to od razu wiedziałam, iż rodzinny dworek powinien być z drewna.

Drzewo jako materiał budowlany

Drzewo jest niezrównanym izolatorem temperatury, dużo bardziej niezawodnym niż wytwory przemysłu, jakie obecnie powszechnie stosuje do ocieplania w budownictwie.

Polecamy: Drzwi-Drefor.pl- drzwi wewnętrzne Poznań

Budynek postawiony z materiałów drewnianych bywa więc dobrze izolowany, i równocześnie towarzyszy mu ciepła atmosfera, określony klimat, którego nigdy nie stworzy nikomu dom z pustaków.

Podobnie budynek wybudowany w technice kanadyjskiej nie da nam owego zgodnego z naturą charakteru jaki tworzą domy drewniane. Jest to rzecz zapachu, określonej klasy przestrzeni. Obecnie materiał na domy drewniane maluje się mieszankami dającymi to, iż bale drewniane nie muszą być nieodporne na działanie ognia, więc i kłopot dużego niebezpieczeństwa pożarem znika. Ewidentnie nikomu chyba nie trzeba mówić, iż domy drewniane dają opcję zamieszkania w ekologicznych warunkach, zatem okazują się korzystne dla naszego zdrowia.

Posiadają one ponadto jedną dodatnią cechę. Nie trzeba czekać do dalszego okresu budowlanego po wybudowaniu stanu surowego, zatem na ogół da się w nim mieszkać tego samego roku, w jakim otworzymy budowanie. Lokal konstruowany jest z gotowych składników zawiezionych na miejsce budowy i ogólnie po paru miechach możemy w tym domu zamieszkać. Wspólny domek więc okaże się z bali. Została naszej rodzinie tylko materia wybrania zakładu, która ma nasz domek wybudować.

Więcej znajdziesz na stronie producenta Drefor Poznań.

Dodaj komentarz