Normy instalacji płyty OSB

Płyta OSB jest bardzo dobrym towarem. Do przeróbki oraz obcinania płytki OSB na wymiar można skorzystać z pilarki stołowej bądź manualnej pilarki elektronicznej. Z sukcesem także sobie da radę zwykła pilarka. Zakupując płytkę OSB prawdopodobnie można zaapelować o skrojenie na specjalnym dziale, jakie zwykle jest tylko do dyspozycji klienta. Jeżeli będziemy chcieli urzeczywistnić konstrukcję z płyty OSB starczy jak drzewo skonsolidujemy z metalem z pomocą wkrętów do drewna albo gwoździ pierścioneczkowych. Łączniki na sklejce OSB winny się być co kilkadziesiąt centymetrów.

Każdorazowo nie mogą się znajdować bliżej niż jeden centymetr od rantu. Są także jeszcze bardzo funkcjonalne sposobności, czyli przymocowywanie sklejki OSB za pomocą profesjonalnego lepiszcza. Aczkolwiek ten sposób jest prawie nigdy wykorzystywany w profesjonalnym tworzeniu bryły. Prócz tego lepiszcz opłaca się użyć do uszczelnienia złączeń pomiędzy płytami o równych bokach.

Proste ranty opłaca się umocować nie przymocowując ich na zbieg. Każda płyta OSB potrzebuje zostawienia zarysowania paru milimetrowej, bowiem pod wpływem wahnięciami zrobionymi zamoczeniem, sklejka OSB może zapoczątkować w niewidoczne zwroty. Niekiedy również sklejkę OSB można zamontować na poznaną już szpachlę gipsową, rozcieńczoną w posłożu, aczkolwiek nie sugeruje się rozrabiać w wodzie.

Dodaj komentarz