Poduszka ortopedyczna – zapobieganie chorób

W sypialni spędzamy 1/3 naszego życia, zatem od tego jak i na czym śpimy zależy stan naszego kręgosłupa.

To oszustwo, że mięciutkie, wypchane pierzem poduszki zapewnią nam odpowiedni i zdrowy sen. Zbyt niska i zbyt duża poduszka spowoduje napięcie mięśni oraz dokuczliwe bóle kręgów szyjnych Idealne ułożenie kręgosłupa szyjnego podczas spoczynku jest bardzo ważne dla utrzymania zdrowia i doskonałego samopoczucia. Jednym ze sposób zapobiegania uporczywym dolegliwościom bólowym i zwyrodnieniom kręgosłupa jest wybranie poduszki ortopedycznej, która zagwarantuje odpowiednie położenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne niwelują ból kręgosłupa w trakcie spoczynku, niwelują mrowienie rąk, masują części ciała, które mają bezpośredni kontakt z poduszką, zapobiegają krzywiznom pleców, pozwalają na właściwy przepływ krwi, redukują bóle głowy oraz odcinka szyjnego, zapobiega tworzeniu się zmarszczek na szyi.
Kształt poduszki dobieramy w zależności od pozycji, jaką przeważnie wybieramy w czasie snu. Poduszka winna być też wybrana na podstawie szerokości barku oraz wagi i wysokości danej osoby.

Odpowiednia poduszka ortopedyczna charakteryzuje się odpowiednią twardością. Zadaniem poduszki jest zastopowanie kręgosłupa w ułożeniu prostym, odciążenie kręgów szyjnych oraz zluzowanie mięśni karku oraz ramion. Dobrze kupiona poduszka pozwala na umiejscowienie głowy w najoptymalniejszej dla niej pozycji.

Istotny jest materiał bazowy, z którego wykonana jest poduszka ortopedyczna. Najbardziej cenione poduszki są wyprodukowane z pianki z pamięcią. Pianka charakteryzuje się wolnym odzyskiwaniem kształtu po nacisku. Pianka ta niweluje wibracje, reaguje na ciepłotę ciała, pod wpływem ciepła stając się bardziej miekką. Jeżeli zmienimy polożenie ciała poduszka na nowo dostosuje się do ułożenia naszego ciała.

Trzeba pamiętać o tym, że po zakupie poduszki możemy spodziewać się pogorszenia relaksu podczas wypoczynku. Powinniśmy się do niej przyzwyczaić co trwa przeważnie od dwóch do czternastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest niezastąpiona w dbałości o zdrowy i sprawny kręgosłup.

Dodaj komentarz