W jaki sposób zadbać o klimatyzację samochodową?

Aktualnie klimatyzacja transportowa jest prawie kanonem we wszelkim pojeździe. Wbrew temu, że każdy spośród nas wie jak ona wygląda oraz do czego przeznaczona jest ale i tak nie każdy pamięta jak prawidłowo winno się ją używać. A więc w jasnym streszczeniu. Po primo raz w roku powinniśmy urzeczywistnić typowe czynności polegające na zamianie sączka kabinowego, szorowaniu kanałów rozprowadzania powietrza do środka kabiny, odgrzybieniu parownika, zweryfikowanie drożności rowka prowadzącego z parownika klimatyzacji a także oczyszczeniu przepustów eteru ulokowanych na wierzchni pojazdu. Takie zadania najkorzystniej wykonać latem. Co dwa lata winniśmy sprzątać system klimatyzacji z zawilgoceń a także wyrównać składnik wyziębiający do wymaganego poziomu.

Natomiast co trzy sezony powinno się zamieniać filtr tak zwany osuszacz. Najlepiej owy filtr zastąpić w zakładzie, lecz można również wykonać tę pracę autonomicznie. W sytuacji kiedy odczuwamy brzydki zapach, wtedy powinniśmy się domyślić, że w naszej klimatyzacji motoryzacyjnej zalęgł się sporysz, wówczas poleca się ozonowanie środka pojazdu. Łatwa rola oraz niesamowicie skuteczna.