Wstawiamy drzwi wewnętrzne|Które drzwi wewnętrzne wybrać

W przystępnej cenie drzwi wewnętrzne w każdej chwili można dostać w każdym markecie budowlanym. Na dobre skrzydła drzwiowe oraz ościeżnice czekać trzeba nawet kilka tygodni. U nas będziesz wiedział, jak odpowiednio wybrać drzwi do swoich potrzeb, jak je kupić, oraz kogo zatrudnić do ich montażu.

drzwi

Na samym początku wybieramy właściwy wzorzec drzwi u producenta. Następnie przedstawiciel zobowiązany jest skrupulatnie wymierzyć otwór na drzwi wewnętrzne, aby z całą pewnością pierwszorzędnie wyglądały. Należy także zamówić drzwi wewnętrzne z wykwalifikowanym osadzaniem, gdyż jeśli zamontujemy je niedobrze, możemy prosto je zniweczyć, przez co zaprzepaścimy rękojmię producenta. Dodatkowo produkt ten wspólnie z usługą montażu zawiera mniejszy podatek VAT. Wybierając kolor drzwi wewnętrznych, zwróć uwagę na kolor stolarki okiennej, bądź kolor podłóg i ścian. Odpowiednim rozwiązaniem w ramach stylistyki jest wybranie do poszczególnych otworów w domu drzwi z tej samej linii. Wymiar drzwi jednoskrzydłowych mierzy najczęściej od 60cm do 110cm. Szersze skrzydła, ważą więcej dlategoż potrzebują jeszcze dodatkowego zawiasu. Jeżeli kupujący potrzebuje drzwi wewnętrznych o nieregularnych rozmiarach, może je otrzymać na zlecenie. Drzwi wewnętrzne można również skrócić lub zwęzić za ponadprogramową ceną.

Drzwi prawe?

Drzwi określamy lewymi, jeśli aby przemieścić skrzydło drzwiowe do siebie chwytasz je lewą dłonią, a ich zawiasy są z lewego boku. Jeżeli drzwi wewnętrzne chwytasz prawą ręką a ich zawiasy znajdują się na lewym boku sygnalizuje to, iż są to drzwi prawe.

Niezmiernie ważne jest, aby nie zapominać, że drzwi wewnętrzne instalowane do pomieszczeń, które wymagają przewiewu, to znaczy kuchni miały wycięte stosowne wydrążenia umożliwiające przepływ świeżego powietrza, bądź co jest w nowoczenym świecie bardzo modne zostawione podcięcie o wymiarach od 10mm – 30mm.
Ościeżnice przylgowe i bezprzylgowe.

Ościeżnicę wypada dostroić do właściwego wzoru skrzydła drzwi. Niezmiernie uznane są ościeżnice przylgowe, określa to, iż ma ona na obwodzie zamontowanych trochę kształtowników, do których przylega skrzydło. W podanym przykładzie montowane są na zewnątrz zawiasy dwa lub w cięższych skrzydłach trzy, na których zainstalowane są skrzydła drzwiowe. Ościeżnice bezprzylgowe przywierają do drzwi jedynie po zewnętrznym obwodzie, albowiem mają prosty rant i łatwiejszy przekrój. Są, więc niewymagające w utrzymaniu porządku iwydają się bardziej nowoczesne.

Ościeżnice powinny być wykonane z płyty MDF, metalu, bądź litego drewna klejonego warstwowo. Metalowe ościeżnice, wbrew tego,iż wiążą się z architekturą starego typu, idealnie wyglądają w teraźniejszych pokojach na przykład zrobione z aluminium. Sortujemy ościeżnice, oprócz tego na stałe i regulowane. Te pierwsze są w głównej mierze węższe niż mur, a regulowane dostosowuje się do jego szerokości. Do wybranych schematów jest możliwość dokupienia opaski maskujące. W główniej mierze dopasowuje się poszerzane opaski, dlatego wyglądają one jak płaskie panele ozdobne wokół ościeżnic, co dodaje nowszy wygląd.

Niezwykle często w drzwiach wewnętrznych bezprzylgowych umieszcza się ukryte zawiasy, aby w pełni wykorzystać ich proporcję i możliwości. Fragment zawiasu umieszczony jest w boku ościeżnicy a pozostała część umieszczony jest w skrzydle drzwi. Drzwi z ościeżnicami bezprzylgowymi wyposażone są w jeden mankament, są trochę mniejszą zaporą dźwiękową w zestawieniu z drzwiami z ościeżnicami przylgowymi.

Struktura skrzydła, to często obudowa z drewna klejonego lub płyty MDF z wypełnieniem. W powiązaniu od marki drzwi, ich środkiem może być tekturą ukształtowana jak przylepiec miodu, płyta wiórowo-otworowa, płyta wiórowa pełna lub szkło. Jeśli wybieramy jeden z najtańszych modeli drzwi, to jest to najczęściej tektura, która posiada bardzo niski współczynnik osłony akustycznej a poza tym jest wrażliwa na uszkodzenia. W drzwiach o normalnym wzorcu wypełnienie to, jest wzmocnione płytami pilśniowymi lub sklejką. W bardzo dobrych jakościowo wzorach wypełnieniem jest drewno klejone warstwowo albo piętrowe panele z płyt wiórowych.

Zewnętrzną faza skrzydła powleka się niezwykle często cienkimi płytami MDF lub HDF. Gdy warstwą wykończeniową jest płyta MDF, to mogą być w niej wprasowane wzory. Płyty te, można malować.Jedną z tańszych, przez co bardzo mało odporna na uszkodzenia jest nienaturalna okleina dekor. Jeśli potrzebujemy posiadać najbardziej trwałą, powinniśmy kupić odporną okleinę CPL. Jeżeli natomiast chcemy, aby wypełnieniem skrzydła było szkło, powinniśmy kupić laminowane lub hartowane, ze względu na bezpieczeństwo. Tańszą, za to bardzo ciekawą możliwością jest osadzenie drzwi z surowego klejonego drewna sosnowego, gdyż można je samodzielnie pomalować.

Dodaj komentarz